Üdvözöljük a Gyomaendrődi Digitális Archívumban!
A gyomaendrődi Határ Győző Városi Könyvtár gyűjteményének helytörténeti értékeire alapozva azzal a céllal hozta létre a Gyomaendrődi Digitális Archívumot, hogy az állományunkban lévő, a településhez köthető: helytörténeti, irodalmi, kulturális, értéktári és egyéb értékek, értékőrzők minél szélesebb körben, korlátozástól mentesen, minél több használó számára elérhetővé váljanak.
A digitalizált dokumentumok adatbázisba szervezve kereshetők, letölthetők, nyomtathatók saját célokra, a szerzői jogra vonatkozó szabályok betartásával. Az adatbázis – a rendszeresen folyó digitalizálási munka következtében – folyamatosan bővül: könyvek, folyóiratok, képeslapok, fotók, kéziratok, kisnyomtatványok és elektronikus dokumentumok egyre nagyobb számban válnak elérhetővé.
Az Archívumba folyamatosan kerülnek fel a feldogozott dokumentumok.
Első lépésként
került kialakításra.
Ezek elkészülte után az Aranka Babamúzeum gyűjtemény kerül be a Gyomaendrődi Digitális Archívumba.
Reményeink szerint, összefogással a város több gyűjteménye is elérhetővé válik majd a Gyomaendrődi Digitális Archívumban.
Honlap üzemeltetője: Határ Győző Városi Könyvtár
Felelős vezető: Dinyáné Bánfi Ibolya
5500 Gyomaendrőd, Fő út 230.
Tel.: +36 66 218-370
E-mail:
Webtárhely-szolgáltató: Profnet Informatikai Kft., 5553 Kondoros, Hősök út 17/1. sz.
AZ ADATKEZELŐ AZONOSÍTÁSA
Az adatkezelési tájékoztató tartalmáért a Határ Győző Városi Könyvtár, mint Adatkezelő felelős. Az Adatkezelő fenntartja magának a jogot, hogy a tájékoztatót szükség szerint módosítsa, és a módosított szöveget a könyvtári olvasószolgálatnál, illetve a fent megjelölt honlapján közzé tegye. Az adatkezelési tájékoztató megállapítása és módosítása a Határ Győző Városi Könyvtár, mint Adatkezelő, intézményvezetőjének hatáskörébe tartozik.
Adatkezelő adatai:
Neve: Határ Győző Városi Könyvtár
Székhelye: Gyomaendrőd, Fő út 230.
Elérhetősége: 66/218370
Képviseli: Dinyáné Bánfi Ibolya
Elérhetősége:
Honlap elérhetősége: https://hgyvk.hu/
Facebook oldal elérhetősége: https://www.facebook.com/Hat%C3%A1r-Gy%C5%91z%C5%91-V%C3%A1rosi-K%C3%B6nyvt%C3%A1r-126597904080876
Adatvédelmi tisztviselő: Dr. Becsei Attila
Elérhetősége:
A Határ Győző Városi Könyvtár a TOP-7.1.1-16-H-ESZA kódszámú felhívás keretében megvalósuló TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00565 azonosító számú ”Nekem szülőhazám: helyi hagyományőrzés a Határ Győző Városi Könyvtárban című pályázat a Széchenyi 2020 program keretében 100 %-os támogatási intenzitású, vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A projekt célja: A helytörténeti értékek tudatosítása. Figyelemfelkeltés, értékközvetítés. A 16 alkalommal megvalósuló rendezvény várható eredménye: a hagyományok átörökítése és ápolása; a kulturális élet fejlődése, az egyén boldogulásának életminőségének javítása; identitás erősítése és a kultúra bázisán szerezhető ismeretek növelése.
Projekt összköltségvetése: 3,06 millió Ft.
A projekt befejezésének dátuma: 2021. 12. 31.
A projekt európai uniós támogatás segítségével, a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
A Határ Győző Városi Könyvtár a TOP-7.1.1-16-H-ERFA-2019-00313 azonosítószámú „A helyi Eszközbeszerzés, infrastrukturális fejlesztés a Nekem szülőhazám: helyi hagyományőrzés a Határ Győző Városi” című pályázata a Széchenyi 2020 program keretében 100%-os támogatási intenzitású, vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A projekt keretében megvalósult a közösségi kompetenciafejlesztést célzó programok megvalósításához nélkülözhetetlen eszközök beszerzése: 2 db számítógép+monitor, laptop, fényképezőgép, tárgyfotó szett, multifunkciós fénymásoló-szkenner, beltéri, érintőképernyős kioszk a helyi értékek bemutatására, Windows 10, MS Office Business, Acrobat Pro szoftverek. Megvalósult egy olyan, egyedi kialakítású szoftver beszerzése, amely alkalmas a könyvtár által feldolgozott helyi értékek, helytörténeti dokumentumok, valamint az Aranka Babamúzeum kereshető adatbázisban történő feldolgozására, közzétételére, valamint a könyvtári állomány Hunéka rendszerben történő kezelésére, összekapcsolására a helytörténeti adatbázissal.
Projekt összköltségvetése:12 191 848 Ft.
A projekt befejezésének dátuma: 2021.03.31.
A projekt európai uniós támogatás segítségével, a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
A Határ Győző Városi Könyvtár a TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00564 azonosítószámú „Közösségi kompetenciafejlesztés a Határ Győző Városi Könyvtárban” című pályázata a Széchenyi 2020 program keretében 100%-os támogatási intenzitású, vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A projekt keretében megvalósult a közös hobbit űző emberek, csoportok megalakulása, működése, valamint a közös kulturális érdeklődésű emberek találkozása. A projekt célja volt a közösségfejlesztés, a közösségi kompetencia fejlesztés a kultúra bázisán megszerzett ismeretek, élmények segítségével, megtapasztalásával. Két programelemben valósult meg: húsz kulturális rendezvény megvalósításával és húsz alkalomból álló digitális készségeket és képességeket fejlesztő előadás-sorozattal. A pályázati projekt keretében megvalósult programok, foglalkozások eredményeként fejlődött Gyomaendrőd kulturális élete, javult az egyén boldogulásának életminősége, erősödött a közösségépítő tevékenység, közösségi összetartozás.
Projekt összköltségvetése: 5 669 445 Ft.
A projekt befejezésének dátuma: 2020. 11. 30.
A projekt európai uniós támogatás segítségével, a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
Használói igényfelmérés - Aranyfonál
Használói igényfelmérés - Szövegelő
Használói igényfelmérés 2015_2016 összehasonlítása
HGYVK Emberi erőforrás stratégiája
HGYVK Jó gyakorlatok bemutatása
HGYVK Kommunikációs stratégiája
HGYVK Könyvtár használati szabályzat 2018
HGYVK Minőségirányítási Kézikönyv
HGYVK Minőségpolitikai alapelvei
HGYVK Munkatársainak értékelési rendszere
HGYVK_Munkatársi elégedettségi mérése 2016
HGYVK Munkatársi elégedettségimérés intézkedési terve
HGYVK Pályázat Minősített Könyvtár címre
HGYVK Panaszkezelési szabályzata
HGYVK Társadalmi szerepvállalás
HGYVK Továbbképzési terve 2017-2021
HGYVK Továbbképzési terve 2018-2022
Látogatói Szépek ritkák különcök 2017
Legdrágább kincs az egészség – tarja a mondás. A régi falusi, paraszti életformában különösen nagy bajt jelentett a betegség, hisz nem mindig volt a közelben orvos, nem volt pénz a gyógyszerre, a kezelésekre. A beteg kiesése a munkából további veszteséget jelentett a családnak. Az orvostudomány akkori lehetőségei mellett az egyszerű emberek körében kialakultak az egészség megőrzésének, a betegségek gyógyításának, kezelésének szokásai és a különféle babonák.