Kezdőlap

Hősök útja hársfasor

hosok utja harsfasor 01 Hősök útja hársfasor

Értéktárba kerülés ideje:

2017. Gyomaendrődi Értéktár


Előterjesztő:

Határ Győző Városi Könyvtár

A történelmi és természeti értékkel bíró, helyi védelem alatt álló hársfasor Gyomaendrőd egyik jellegzetessége. A város legszebb, árnyas fákkal szegélyezett utcája a Hősök útja. Az első világháborúban elesettek emlékére ültetett hársfasor emléket állít a hazájukért életüket adó gyomai háborús hősöknek.

A Hősök út melletti Kner emléktéren a Kner család emlékére szintén hársfákat ültettek, ezzel is erősítve azt a gesztust, amelyet Kner Izidor és az egykori Gyoma elöljárói a hősök emlékére tettek. A hársfasor természeti, kulturális, történelmi érték. Az élő mementók – városunk egyik látványosságaként – szolgálják az emlékezést és erősítik városunk lakóinak lokálpatriotizmusát.

Előterjesztés

 

hosok utja harsfasor 01   hosok utja harsfasor 02   hosok utja harsfasor 03

hosok utja harsfasor 04   hosok utja harsfasor 05