Internet Fiesta - Iványi László és az internet

ivanyi laszlo es az internet smAz Internet Fiesta programsorozat nyitó rendezvényeként Iványi László előadását hallgathatták meg az érdeklődők könyvtárunkban. László atya az elsők között foglalkozott internetezéssel, honlap készítéssel városunkban. Mesélt a kezdetekről, a ma már hihetetlennek tűnő technikai paraméterekről. Ő készítette el a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola honlapját, és ő szerkesztette – és szerkeszti mai is – elektronikusan a Városunk Gyomaendrőd című helyi lapot. A több mint két évtizedes számítógép és internet melletti munka sok ismerettel, tapasztalattal, kapcsolattal gazdagította. Az internetezéssel kapcsolatban három dolgot tartott fontosnak: tájékozódni, tájékoztatni és kapcsolatot tartani. Hivatásában maga is számtalanszor megtapasztalta az internet hasznosságát, jótékony hatását. Példaként említette a hunyai templom újjáépítését, ahol óriási segítséget jelentett a számítógép és a net a dokumentálásban és kapcsolattartásban. Iványi László felhívta a figyelmet a veszélyekre, az internetet használók, a tartalom megosztók felelősségére is. Elmondta, hogy az egyház nyitott az internet irányába, használja, él az internet adta lehetőségekkel. Sőt, az internetnek még védőszentje is van: Sevillai Szent Izidor.


Képek a Galériában.