Hulladékégetés
Tudtad-e, hogy tilos háztartási hulladékot otthon, kályhában, kandallóban vagy az udvaron elégetni?
|
2002-ben hirdették meg világszerte az első világnapot a hulladékégetők betiltásáért.
A hulladék nem tüzelőanyag – ne égessék el a jövőnket! – hirdetik megmozdulások világszerte.
A hulladékok elégetése energiapazarló, mert a hulladékégetőknél támasztó tüzelést kell alkalmazni, ami azt jelenti, hogy a hulladék mellé kiegészítő tüzelőanyagot kell adagolni a nagyarányú hulladék elégetése érdekében.
A hulladékégetés jelentősen hozzájárul a klímaváltozáshoz. A legfejlettebb létesítmények is többezer-féle szennyezőanyagot bocsátanak ki, szennyezve a környező levegőt, talajt és vizeket.
Miért tilos a hulladékégetés?
hulladékcsökkentés
A hulladékok keletkezésének elkerülésére jó megoldás az újrahasználat, ami azt jelenti, hogy adott terméket, különösebb fizikai beavatkozás nélkül használjuk.
A komposztálódás egy olyan biológiai folyamat, amely során a szerves hulladékok humuszszerű anyaggá alakulnak. A lezajló folyamat biológiai oxidáció, valamint földlakó élőlények tevékenysége, mely a szerves anyagokat lebontja.
A kormányoknak fel kell számolnia az összes hulladékégetőt. Támogatniuk kell a nulla hulladék érdekében kialakított rendszereket. A hulladékégetők és a lerakók mind hozzájárulnak a klímaváltozáshoz és a túlfogyasztáshoz, így nincs helyük a fenntartható jövőben. |